Vores lejlighed - Aarhushostel | Tæt på, ude på Landet

Vores lejlighed

Vil du bo tæt på Aarhus og samtidig lidt ude på landet?
Så er Aarhus Hostels ferielejlighed/hus lige dig.

Aarhus Hostel er placeret lige midt mellem Aarhus og Skanderborg, tæt ved E45.

Ferieboligen er på 85 m2 og er med egen bad (bruser) samt køkken/alrum/stue. Egen lille terrasse og hertil have. Derudover egen p-plads.

Soveværelse 1: 1 enkeltseng
Soveværelse 2: 2 enkeltsenge
Soveværelse 3: 1 enkeltseng

Derudover er der adgang til stor parklignende have, hvor du/I er meget velkommen til at spille havespil eller bare nyde haven.
Offentlig bus til Aarhus og Skanderborg kører lige ved døren.

Fælles arealer i denne lejlighed byder på vinkelstue med både opholdsstue og spiseplads. Hertil et køkken med opvaskemaskine. Der deles om 1 toilet/bad samt bryggers med vaskemaskine og tørretumbler.

Lejligheden udlejes for en uge af gangen (lørdag til lørdag).

Pris pr. uge: 5.000,- (inkl. 25% moms).

foto af lille hus

Disse værelser findes i lejligheden

Værelse 301

  • Hyggeligt mindre værelse på ca. 6 m2
  • Vindue ud mod vores skønne have
  • Seng
  • Skrivebord
  • Lille skab

Værelse 302

  • Større værelse på ca. 11 m2
  • Beregnet til 2 personer
  • Stort integreret skab med lille integreret skrivebord
  • 2 enkeltsenge
  • Vindue mod lille fælles have

Værelse 303

  • Værelse på ca. 10 m2
  • Vindue mod lille fælles have
  • Seng
  • Skrivebord
  • Tøjstativ
  • Reol

Oplevelser i Aarhus med AarhusCARD

Få gratis adgang til attraktioner i byen, gratis bustransport og gratis parkering!
AarhusCARD giver dig gratis adgang til mere end 40 museer, attraktioner og aktiviteter,  gratis bustransport i byen såvel som i hele regionen – og til lufthavnene i Aarhus og Billund samt gratis parkering i centrum af Aarhus.

AarhusCARD kan du booke sammen med lejligheden – og så ligger kortet klar til jer, når I ankommer. Kortet aktiveres først når I tager det i brug.

Overvej et 120 timers kort sammen med ferielejligheden. Prisen er 749,- for voksne og 375,- for børn.

Med i prisen er bussen som kører 50 meter fra Aarhus Hostel, så du slipper for at tage bilen ind til byen og AarhusCARD dækker f.eks. adgang til 
AROS: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/aros-aarhus-kunstmuseum-gdk1077501
Den Gamle By: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/den-gamle-danmarks-koebstadmuseum-gdk631880
Moesgaard Museum: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/moesgaard-museum-gdk603941
Naturhistorisk Museum: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/naturhistorisk-museum-gdk603718
Tivoli Friheden: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/tivoli-friheden-gdk603879
Rush Danmark: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/rush-danmark-gdk1082145
Legelandet: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/legelandetdk-gdk603901
Aarhus Watersports Complex: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/aarhus-watersports-complex-gdk1106890
Aarhus Svømmestadion: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/aarhus-svoemmestadion-gdk1078127
Eller hvad med et spil minigolf med udsigt over hele Aarhus: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/aarhus-minigolf-gdk1042671

Og der er meget mere inkluderet. Se her: https://www.visitaarhus.dk/aarhuscard/hvad-er-inkluderet

Når I bor i ferielejligheden på Aarhus Hostel er I også tæt på E45 og kan få glæde af de attraktioner i oplandet, som også er inkluderet. Det er f.eks.
FÆNGSELT: https://www.visitaarhus.dk/aarhus/planlaeg/faengselsmuseet-gdk752577
Randers Regnskov: https://www.visitranders.dk/randers/planlaeg-din-tur/randers-regnskov-gdk604991
Kattegatcentret: https://www.visitdjursland.com/djursland/udforsk/kattegatcentret-danmarks-hajcenter-gdk675394
AQUA Akvarium & Dyrepark: https://www.visitsilkeborg.dk/silkeborg/udforsk/aqua-akvarium-dyrepark-gdk604571
Eller en tur med Hjejlen til Himmelbjerget: https://www.visitsilkeborg.dk/silkeborg/udforsk/hjejlen-gdk604544

 

Scroll til toppen

Vi bruger cookies for at kunne give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores side accepterer du brugen af cookies.