Hjernetræning – Gitte Nygaard
Life Kinetik
Kropsbaseret Hjernetræning
Vi laver arrangementer sammen med Gitte Nygaard.
Hun er hjernetræner indenfor et unikt tysk træningskoncept der hedder Life Kinetik.
På en sjov og legende måde kombineres bevægelser, kognitive færdigheder og visuelle øvelser i et komplet træningsprogram. Man forbinder synapser i hjernen og jo større netværk af disse jo mere sund, effektiv og produktiv hjerne får man. Så det handler om at udnytte hjernens potentiale og samtidig have det sjovt.
”En af de mest spændende ting, jeg har opdaget under de seneste år i mit job”
– JÜRGEN KLOPP LIVERPOOL FC
Hvis du/I gerne vil høre mere, skal du/I være velkommen til at kontakte os på: kontakt@aarhushostel.dk eller tlf. 69 14 67 77 i dagtimerne.
Hjernetræning
- break out session
Kort introduktion og derefter fysiske øvelser (ikke svedig træning), der tømmer hjernen og træner nye synapser. Masser af grin.
Varighed: 1 time
Pris pr. person: kr. 435,- inkl. moms.*
Hjernetræning
- medarbejdertrivsel i virksomheden
Oplæg om hvad hjernetræning kan gøre for at mindske stress og øge koncentrationen. I prøver også nogle øvelser. Masser af grin.
Varighed: 1 time
Pris pr. gruppe: kr. 10.000,- inkl. moms.*